Bohyně Simsalabims

1. Jak se stát čarodějkou?

Jak se stát čarodějkou (případně čarodějem)?

Chci začít s magií - jak na to?

 

Nejprve bude dobré nashromáždit nějaké základní informace – přečti si něco o základech magie/čarodějnictví a o tom, jak funguje. Je dobré získat všeobecný přehled, aby ses dokázal/a orientovat.

Každý, kdo se chce vážně zabývat „magickými obory“, by měl nejlépe začít nejprve studovat sám sebe a poté až návody „jak na to“. Sebepoznání je pro úspěšnou praxi často nezbytné, zvláště pokud se rozhodneš pustit se do složitějších technik. Proto doporučuji každému začínajícímu čaroději/mágovi nastudovat si praktické informace z oblasti psychologie – zvláště pak o tom, jak pracuje lidská mysl a podvědomí. Velmi užitečné jsou poznatky o síle myšlenek, představivosti a technikách materializace našich cílů. Na toto téma existuje mnoho pěkně a srozumitelně napsaných knih.

Důležitou součástí této psychologické přípravy je naučit se být upřímný sám k sobě, umět rozeznat a přiznat si své slabé stránky nebo chyby a současně pracovat i na své sebeúctě, na přijetí sebe sama takového, jaký jsi.

Vzhledem k tomu, že v magické a čarodějnické praxi se pracuje nejen s myšlenkami, ale i s energií, je důležité získat základní přehled i o této věci. Je dobré znát reakce vlastního těla na různé situace nebo pocity. Důležité je umět rozpoznat „hladinu energie“ a případně další signály, které ti řeknou, jestli to, co děláš, je „dobře“ nebo „špatně“.

S rozeznáním signálů souvisí i trénink intuice, která je pro každého čaroděje/mága významným pomocníkem.

 

Obecně se můžeš rozhodnout pro dvě cesty: buď budeš nejprve především sbírat vědomosti o všem, co k magii/čarodějnictví patří, budeš se snažit dozvědět se o celém oboru co nejvíc – a nebo si vybereš nějakou oblast, která tě nejvíc upoutá a na tu se hlouběji zaměříš. Postupně si pak případně budeš přidávat další.

Záleží také na tom, jestli dáváš větší důraz na teorii a sbírání informací, a nebo na praxi.

 

Rozmysli si (nebo sepiš), čeho bys chtěl/a pomocí magie dosáhnout, jaké oblasti tě nejvíce zajímají a jaké schopnosti bys chtěl/a rozvinout. Tak dostaneš takovou „osnovu“, podle které se můžeš řídit. Ze začátku si vyber oblast nebo dovednost, která je jednodušší a můžeš v ní poměrně rychle dosáhnout úspěchů – to tě povzbudí do další práce. Postupně přidávej ty složitější.

 

V každém případě by ses neměl/a pouštět do praxe bez rozmyslu a vědomostí. Ne všechna kouzla jsou bezpečná. Vždy by sis měl/a být jistý/á, co přesně děláš, jak daná technika funguje, jaké síly při tom aktivuješ a jaké to může mít následky. Vždy bys také měl/a být připravený/á na možnost, že vše nemusí jít podle plánu a můžou nastat komplikace – musíš tedy vědět, jak se s nimi vypořádat.

Rozhodně tedy nedoporučuji si jen tak z planého nadšení nebo touhy po dobrodružství vyvolávat duchy apod. Techniky, při kterých pracuješ s astrálem, vyžadují obzvlášt dobré znalosti a vyzrálost. Další varování platí i pro „černou magii“ - kouzla, která působí proti vůli druhých (tam patří často i oblíbená kouzla lásky). I zde bys měl/a vědět, co přesně děláš, a jaké to může mít následky.

 

 

Co se týče výběru literatury, sbírání dalších znalostí apod., záleží především na tom, jakým oblastem magie se chceš věnovat.

Většinou to chodí tak, že ti ty správné informace, které zrovna ke svému rozvoji potřebuješ, přijdou „samy“ v ten správný čas. Proto sleduj, co ti kdo doporučí na knížku nebo seminář, co tě upoutá v knihkupectví nebo na internetu. Někdy se stane, že si nakoupíš nějaké knížky, ale nepřečteš je, zůstanou ti ležet v knihovně a pak se za pár měsíců nebo i let stane, že na ně „náhodou“ narazíš a je to v ten čas přesně to pravé, co si potřebuješ přečíst.

Důvěřuj svému vnitřnímu hlasu – ten ti často ukáže nejlépe, čemu by ses měl/a věnovat a co si nastudovat.

 

Přečti si také: Průvodce začátečníka čarodějnictvím

Seznam některých doporučovaných knih najdeš například na našem webu www.bohynesimsalabims.webgarden.cz/literatura-em.html ale i jinde, například si můžeš mnoho knih přečíst v internetové knihovně www.grimoar.cz

Pokud by tě zaujala wicca, můžeš nahlédnout na stránky www.wicca.cz a ještě připojím jeden odkaz a to na Čarovné zrcadlo, kde si můžeš stáhnout další anglickou literaturu, nebo i pročíst recenze ke knihám dosažitelným na českém trhu: www.zrcadlo.mysteria.cz

 

 

Odkazy:

 

Něco o tom, jak "magie" funguje:

http://bohynesimsalabims.webgarden.cz/magie-lili

 

Literatura:

http://bohynesimsalabims.webgarden.cz/literatura-em

 

Stránky o magii apod.:

http://bohynesimsalabims.webgarden.cz/stranky-em