Bohyně Simsalabims

2. Vrozené schopnosti

Existuje něco jako vrozené magické schopnosti?

 

(JC) Ohledně vrozených schopností se většina mágů názorově liší, tudíž ti nemohu dát spolehlivou odpověď, všichni se rodíme s určitým darem intuice a chápání archetypálních symbolů, jde o to najít tu správnou cestu, například já vidím symboly v tarotu, můj přítel v kyvadle, pomůcky jsou jen ukazatelé našeho nevědomí. navíc se říká, že lidé, kteří "mají dar" od přírody vrozený se magii straní a nechtějí do ní vstoupit tolik jako "obyčejní" lidé...

(Lili) Já mám na to třeba tento názor: každý má v sobě skrytý potenciál pro magii a může v ní dosáhnout mistrovství. Jsou samozřejmě lidé, kteří už se narodí s velkým talentem. To se často vysvětluje teorií, že už v minulých inkarnacích magii studovali a zabývali se jí a z těchto zásob v tomto životě čerpají (tedy si podvědomě vzpomínají na své minulé dovednosti). Lidé, kteří žádné takové "magické" inkarnace za sebou nemají nebo jen minimálně a třeba v tomto životě začínají s magií poprvé, se učí a rozvíjejí pomaleji, protože je to pro ně něco nového, co si nejdřív musí "osahat". Na druhou stranu se rozvoji svých schopností můžou bránit i osoby s velkým vrozeným talentem, jak píše Johanka, třeba proto, že s ní měli v minulosti nějaké nepěkné zážitky.

Skryté magické schopnosti má v sobě každý z nás. Nezáleží na tom, jestli jsi od narození talentovaný/á, nebo se tvé schopnosti zatím nijak neprojevily – to, co je skutečně důležité, je tvé nadšení pro magii a rozhodnutí se jí věnovat. Pokud budeš opravdu chtít, můžeš se naučit v podstatě cokoliv.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs12/300W/f/2006/321/8/0/The_witch_by_maelinn.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.