Bohyně Simsalabims

3. Oblasti magie

Čím se mohu v čarodějnictví / magii zabývat?

 

Oblastí, které nás mohou v čarodějnictví nebo magii zaujmout, je nespočet. Pokud následujeme svoji intuici, nakonec najdeme to „pravé“ pro nás. Zde uvádíme jen malý výsek toho, čemu je možné se věnovat (většinou jde o obory, ke kterým máme nějaký bližší vztah).

Léčení zde je dobré se rozhodnout, jakým způsobem chceš léčit – jestli budeš chtít rozvíjet vlastní léčivou (vnitřní) energii nebo využiješ techniky jako je reiki a nebo třeba andělskou energii. Obecně platí, že pokud léčíš druhé vlastní energií, je tu určité nebezpečí vyčerpání a také snadněji sklouzneš k tomu, že léčíš vůlí i toho, kdo to odmítá. Systémy léčení, při kterých jsi prostředníkem energie (reiki, andělská), se považují z těchto důvodů za vhodnější.

Můžeš ovšem léčit i pomocí vizualizace a také pomocí léčebných rituálů. Další způsob léčení využívá účinky bylin nebo energie kamenů.

V každém případě doporučuji pracovat na své energii, harmonizovat ji a zvyšovat – můžeš například využít metody práce s čakrami, různá energetická cvičení (čchi-kung, tai-ji, jóga,...). Každý léčitel by měl dbát na vlastní zdraví, duševní vyrovnanost a dostatečnou zásobu energie pro sebe. Jen tak bude schopný účinně pomáhat druhým.

 

Andělská magie zajímavý, pěkný a účinný „obor“ magie založený na spolupráci s andělskými bytostmi nebo na žádostech k nim. Opět je existuje několik různých přístupů k této oblasti (např. invokační, evokační) a každému bude vyhovovat něco jiného.

 Podle mých zkušeností je to hlavní, čím andělům „platíš“ - tedy to, co od tebe potřebují, aby ti pomohli – tvá důvěra a otevření se. Pak to funguje výborně a často okamžitě.

Doporučená literatura pro začátečníky (pěkně a vtipně napsaná): Andělé - společníci v magii: Silver R. Wolfová

Doporučuji podívat se i na andělské karty – např. Velké karty archandělů od Ulrike Hinrichs jsou kvalitně udělané a výborné i pro meditace.

           

 

Astrální cestování:

Ohledně astrálního cestování můžu doporučit knížku Astrální cestování pro začátečníky – Edain McCoyová. Zde jsou popsané potřebné základy a rozebraná bezpečnostní stránka. Jako u každé jiné práce s astrálem i zde je důležité „jít na věc“ až tehdy, když jsme si skutečně jistí. Cestovat se strachem nebo nejistotou se nemusí vyplatit. 

A web:

http://www.astralni-cestovani.info/  Zde je podle mého názoru velmi dobrý postup (hlavně část Astrální šňůra), který funguje bez nějaké velké přípravy...jen to chce udržet koncentraci :-)

 

Věštění:

 

Technik věštění je opět velké množství. Pokud by tě tedy zajímal výklad karet a věštění, z vykládacích metod bych ti asi pro začátek doporučila například runy nebo nějaké jednodušší karty na výklad, aby tě hned neodradilo náročné studium :-) Pěkné jsou třeba karty  Bohyně světla,  Runové karty nebo klasické vykládací  (Lenormand nebo Bonaparte) nebo cikánské karty.

Jinak samozřejmě doporučuji tarotové karty – u nich se ale musí počítat s delším studiem – přeci jen je karet 78 a každá má několik, často protikladných významů. Pokud do nich ale jednou pronikneš, je to neocenitelný nástroj nejen pro „věštění budoucnosti“, ale především pro psychologický rozbor a řešení problémů, rozhodování atd.

 

Odkazy na stránky, kde si můžeš prohlédnout různé karty a také i vyzkoušet výklad:

http://bohynesimsalabims.webgarden.cz/vyklady-karet-lili

 

Další věštecké nástroje:

kyvadlo

křišťálová koule

 

věštění z ruky – chiromantie:

http://yoohoo.euweb.cz/cantor2004/chiromantie/index.html

http://www.vestirna.com/www2/_ruka/index.php

http://www.astroesoterika.cz/chiromantie.htm

http://www.panna.cz/panna/clanek/247--cteni-z-ruky---chiromantie.html

také doporučuji tuto knihu:

http://www.pknihy.cz/knihy/002210/Velka-kniha-horoskopu.html

 

Astrologie:

Zajímavý obor, který ale kvůli své komplexnosti vyžaduje delší studium. To však nadšené zájemce jistě neodradí :-) Dobře sestavený horoskop může odhalit nejen naše vlastní nitro, ale přispět i k porozumění lidem v našem okolí. Pomocí astrologie lze rozebírat vztahy, nadání, životní možnosti atd.

 

 

Přírodní magie:

Přírodní magie je podle mého názoru (nejen) pro začátečníky výborná a navíc velmi praktická. Je to „obor“ velmi přirozený, vždyť z přírody jsme vzešli a jsme stále její součástí. V samotné přírodní magii se můžeš věnovat bylinám (rostlinná magie), stromům, energii kamenů atd. Existuje k tomu spoustu literatury nebo můžeš sám experimentovat a sbírat vlastní poznatky a zkušenosti.

Z literatury mohu například doporučit knihy Scotta Cunninghama (Energie země, Přírodní magie)

 

Odkazy na rostlinnou magii:

http://darkprincess.blog.cz/rubriky/magicke-rostliny

http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=2007102201

http://www.unicornis.cz/zacatek/carodej/stranky/13x0.htm

http://www.dokonalezeny.cz/magie-a-tajemno/pricarujte-si-lasku-120-1496.html

http://eruin.blog.cz/rubriky/magicke-byliny

 

Kameny:

http://www.volny.cz/lecivekameny/default.htm

 

 

Kineze tohle je náročnější disciplína  Tady bude asi záležet na tom, jaké máš pro ni předpoklady – podle toho ti buď půjde naučit snadno, nebo budeš muset hodně trénovat. Obecně se píše, že je dobré mít k tomu nějakou motivaci...tj, abys měl silný důvod, proč chceš předměty pohybovat. Lidem, kteří to vidí jako zbytečnost, se to pravděpodobně nepodaří.

 

Jako druhy kinezí se uvádí:

telekineze – schopnost pohybovat předměty silou vůle (také ohýbání předmětů), součástí je tvorba PSI koulí a štítů

pyrokineze - schopnost psychokineticky manipulovat s ohněm – zapálení, ovládání, zhasnutí

chronokineze - schopnost měnit pomocí vůle vnímání toku času

aerokineze – ovládání plynů a jejich proudění

atmokineze – ovládání atmosférických podmínek

elektrokineze – schopnost práce s elektrony (tedy ovládání elektřiny)

lumokineze – schopnost práce s fotony

 

Zde jsou nějaké odkazy na stránky s návody a cvičeními:

http://mujweb.cz/www/telecccineze/prvni.htm

http://www.lenger.estranky.cz/stranka/telekineze

http://psycho.nazory.cz/php_pages/uvod.php

 

Telepatie:

Mezi parapsychologické schopnosti patří i umění přenosu informací (myšlenek a pocitů) bez ohledu na vzdálenost. I tato schopnost se dá naučit, stejně jako u všeho ostatního je potřeba díl trpělivosti a tréninku. Prvním stupněm k telepatii je empatie (schopnost vcítit se).

http://www.zahady.mysteria.cz/telepatie.php

 

 

 

Existuje samozřejmě spousta dalších „oborů“, oblastí nebo systémů, které vás mohou zaujmout:

klasická rituální magie, konkrétně zaměřené druhy jako milostná magie, měsíční magie apod., šamanismus, druidství, kabala, wicca,...