Bohyně Simsalabims

4. Kouzla z Čarodějek a HP

Existují kouzla jako v Harry Potterovi nebo v Čarodějkách? 

 

(Emma) Tak především, kouzla jako z Čarodějek nebo Harryho Pottera jsou v realitě neproveditelné, jedná se jen o filmový počítačový trik. Jako zkušený čaroděj byste však i v těchto filmech a seriálech našli pravý magický základ. Ohnivé koule, létání, ničení démonů však v normálním životě nepoznáte ani kdybyste se na hlavu postavili. Jsou lidé, kteří po požití jistých drog nebo po mnoha letech meditace dokážou věci podobné těmto, ale nikdy to nebude tak dokonalé jako filmový trik.

Pokud vám mohu navrhnout jednoduché a neškodné kouzlo, čarodějky umí něco podobného jako je v Harrym Potterovi kozlo Patron, nicméně nevyskočí vám zvířátko z hůlky, ale jen si sami ve svém nitru nebo rovnou kolem sebe začnete tvořit jakoby světelnou kuličku nebo vajíčko, které pak roztáhnete kolem sebe. Tato pomyslná kulička funguje jako ochrana před zlými vlivy z okolí, proti nemocem, narážkám, nadávkám a podobně. Vše zlé se od ní odrazí.

 

(Lili) Co se týče HP a spol. souhlasím s Johankou – jedná se především o fikci, nicméně nějaký reálný základ tam je, ale jak už bylo napsáno, kouzla by neprobíhala s takovým vizuálním efektem.

Například takové kouzlo Ridiculus má dost reálný psychologický základ – pokud se něčeho bojíš, doporučuje se přehnat to do extrému, až se to stane směšné...a nebo si tu věc zesměšnit přímo. Potom strach zmizí a nebo alespoň hodně ustoupí.

 

A co třeba lektvary?

 

(Lili) Lektvary existují, pokud myslíš různé bylinné a chemické směsi, které ovlivňují psychiku člověka. Já osobně používám bylinky jen k léčení. Takže s lektvary magickými zkušenosti nemám. Zde se však podle mého slučuje účinek síly myšlenek a působení daných přísad v lektvaru. Pokud se o ně zajímáš, doporučuji nastudovat si něco z rostlinné(bylinné) magie.

http://www.unicornis.cz/zacatek/carodej/stranky/13x0.htm

http://eruin.blog.cz/rubriky/magicke-byliny

nebo knížky: Magické rostliny aneb byliny od A do Z od Lavenderové a Franklinové

Herbář tajemných rostlin od Loren Crudenové

 

http://sweb.cz/callia/Logo%2006.jpg