Bohyně Simsalabims

6. Co mi hrozí při čarování?

Začínám s kouzly a chtěla bych se zeptat, jestli mi něco hrozí.

 

(Emma) V základních kouzlech ti nehrozí v podstatě nic, problémy začínají, až když pracuješ s energiemi. Celkem bezpečná jsou kladná kouzla Měsíční, Milostné nebo Svíčkové magie. Bezpečí a nerušenou práci ti pomůže udržet magický kruh, najdeš mnoho způsobů, jak jej vytvořit a to v knihách, na internetu nebo třeba ve své intuici J Pokud bys pak postupovala k vyšší magické praxi, už to tak jednoduché nebude, ale prozatím by měl kruh, nějaké ty bílé svíce a aromalampa nebo kadidlo stačit.

 

(Lili) Nebude ti hrozit nic, pokud vezmeš magii rozumně a budeš se pouštět jen do oblastí, které máš dobře nastudované, znáš jejich podstatu a u kterých víš, že na to máš a že se dokážeš případně vypořádat s negativními okolnostmi, které mohou nastat. Pokud o nějaké technice nebo kouzlu pochybuješ nebo z toho máš dokonce obavy, tak ho nedělej – to je základní bezpečnostní pravidlo. Řiď se svojí intuicí a pocity, prováděj jen to, co na tebe působí pozitivně.

Než se pustíš do případné práce s energiemi nebo do nějakých složitějších kouzel, vyplatí se nastudovat si co nejlépe, jak tyto techniky vlastně fungují. Není dobré provádět cokoliv naslepo a bez rozmyslu.

Při magické praxi je celkově důležité udržovat se co nejvíce v harmonii.

Obecně se za nebezpečné považují vyvolávací rituály a samozřejmě techniky černé magie.

 

Světelná ochrana (vajíčko):

 

Představ si nad sebou krásné bílé světlo. Je to veliký proud toho nejčistšího světla, které znamená nejvyšší ochranu. Tento proud světla proniká celým tvým tělem...vstupuje temenem hlavy, proudí celou páteří až k nohám, naplňuje celé tvé tělo, každou jeho buňku. Pod jeho láskyplnou silou se okamžitě rozpouští veškerá negativní energie a strach. Jsi tímto světlem celá naplněná. S nádechem ho vdechuješ do sebe a s výdechem proudí dál. Toto světlo proniká i tvým srdcem, proudí z něho ven (můžeš ho přitom obarvit na růžovo) a vytváří kolem tebe světelné vajíčko.

Představ si a prociťuj, jak tě kolem dokola ta mocná energie chrání a dodává ti sílu. Vše negativní se v ní rozpouští, odráží všechny energetické útoky. Tvá aura je dokonale chráněná a posílená.

 

Ochranné amulety a kameny:

pentagram

křišťál, tyrkys, černý turmalín, achát

 http://leoprsk.yo.cz/sb/index_soubory/image002.gif