Bohyně Simsalabims

7. Kouzla pro začátečníky

Jaké kouzlo se můžu naučit (jako začátečník)?

 

(Emma) Můžeš zkusit například Měsíční magii, magii svíček nebo Egyptskou milostnou magii, nebo obyčejné čarodějnictví (knihy: U.York Měsíční znamení + Měsíční magie a milostná kouzla, P.Telesco Magie svíček, C.R.Dillaire Egyptská magie lásky, M.Košanová Čarodějnický slabikář)

 

(Lili) Jako začátečník bys měl dbát především na bezpečnostní stránku. To znamená pouštět se jen do takových kouzel, kterým rozumíš a u kterých znáš jejich účinky/následky. Za bezpečná kouzla se dají považovat např. ty z oblasti andělské magie. U dalších záleží především na záměru a na silách, se kterými pracují. Bezpečná jsou kouzla založená na pozitivní představivosti a afirmacích („programovací“ slova), ochranná nebo správně sestavená léčebná kouzla. Jako začátečník by sis měl vybírat nejen bezpečná, ale i srozumitelná a pochopitelná kouzla. To ti zajistí větší šance na úspěch a povzbudí tě do studia náročnějších technik.

 http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/porad/250/3/3c2b1a8ec3aeccd7a997a096b91bc252.jpg

 

Jak se provádejí kouzla?

 

(Khartazs) Pokud chceš aby se něco stalo, musíš se soustředit na tu změnu, kterou chceš. Dále v sobě musíš soustředit energii a vyslat ji správným směrem. Pokud nechceš dělat kouzla myšlenkově (tj. v chrámu, který si vytvoříš v myšlenkách - to je ta obtížnější varianta), potom máš u většiny napsaná slova. Ta slova jsou spouštěcím mechanismem a postupně jimi uvolníš veškerou soustředěnou energii. Ale opravdu se musíš na tu změnu soustředit.

(Lili) Populárně napsaný článek o „kouzelní myslí“: http://bohynesimsalabims.webgarden.cz/magie-lili