Bohyně Simsalabims

Magie (Lili)

Magie jako taková je už od dávných dob zahalená tajemstvím a zdá se, že ovládat ji mohou jen vyvolení. Ale co je to vlastně magie? Pokud je to schopnost ovládat realitu (svět) kolem nás a zhmotňovat svá přání, pak je mágem úplně každý z nás.

  V každém z nás jsou skryté obrovské síly - říká se, že mozek využíváme jen z 10 %. To, co dokáží velcí mistři magie, může v podstatě zvládnout každý člověk. Někdo se samozřejmě už narodí s talentem a nadáním pro magii (pokud ti nevadí myšlenka na minulé životy -  tito nadaní lidé mohli už v minulém životě provozovat magii a teď si na to jen vzpomněli). V každém případě se vše dá naučit a s trochou snahy, vytrvalosti a nadšení může být i z tebe velký mág nebo čarodějka :-)

  Když jsem napsala, že mágem je každý z nás, znamená to, že (často nevědomě) vytváříme všechno, co se kolem nás děje, co máme. Bohužel jsou z většiny lidí "černí mágové" a do svého života si přičarovávají nešťastné události, nedostatek peněz apod. Jak je to možné, rozeberu dále.

  Samozřejmě si každý začínající mág/čaroděj mohou nastudovat spoustu rituálů a kouzel. Já si však myslím, že je mnohem důležitější nejdřív pochopit, jak vůbec magie funguje. Potom budeš přesně vědět, proč nějaký rituál funguje, nebo naopak proč nefunguje.

 

Jak zhmotňovat svá přání a ovlivňovat svět kolem sebe

  Myslím, že tahle oblast magie je pro každého nejdůležitější. Je sice skvělé např. astrálně cestovat, vyvolávat různé duchy apod., ale podle mého si každý z nás bude chtít pomocí magie nejdřív opatřit cennější věci (lásku, štěstí, splněná přání,…).

Tři nejdůležitější složky magie:

1) Myšlenka

2) Emoce (pocity)

3) Víra

  Jednoduše řečeno: pokud přesně víš, co chceš, jsi z toho nadšený/á a věříš (opravdu), že se to uskuteční, pak máš vyhráno. Nic víc k úspěchu nepotřebuješ.

  Bohužel člověk je složitý tvor a neustále si v něčem odporuje, a proto se musí úspěšnému kouzlení učit.

  Teď to tedy rozeberu podrobněji.

Myšlenka

  Naše myšlenky mají velikou moc. Jsou silou, která dává magii do pohybu. Cílem magie je jednoduše řečeno zhmotňovat myšlenky (přání, plány, cíle,…).

  Důležité heslo, které je nezbytné k úspěchu, je: "Vím, co chci!"

  Dejme tomu, že si někdo přeje získat bohatství pomocí magie, dělá různé rituály a ono pořád nic.    Pak ho jednou napadne zamyslet se nad svým přáním a sepsat si všechno, co si o tom myslí. A najednou na papíře stojí: Bez práce nejsou koláče. Nemůžu přece získat peníze jen tak, musím si je tvrdě vydělat. Tolik peněz si nezasloužím. Přinese to jen problémy, všichni mi budou závidět, okradou mě,… Tolik peněz mě určitě zkazí. Peníze jsou špatné, jsou kořenem všeho zla.

   Není se co divit, že magie nefunguje, když má v hlavě tolik negativních myšlenek a přesvědčení. Ve skutečnosti peníze nechce.

   Zásada číslo jedna tedy zní - pokud máš nějaké přání, cíl, který chceš pomocí magie zhmotnit, uskutečnit, nejdříve zjisti:

¨      Co přesně si přeješ (buď co nejvíc konkrétní)

   Tedy ne pouze např. "přeji si lásku (partnera)", ale určit, jaký má být on a váš vztah.

¨        Co si o svém přání myslíš.

   Nejlépe na papír sepsat všechno, co tě k tomu napadne. Je důležité zjistit, jaké myšlenky, názory a přesvědčení se skrývají v podvědomí.

   Pokud budou obavy, strach, negativní názory nebo nerozhodnost převažovat, je nutné je nejdříve vyřešit a odstranit, jinak nebude fungovat sebelepší rituál (protože magie není v pomůckách a postupech, ale v tobě).

Emoce

   Emoce (pocity) jsou motorem nebo palivem magie.

   Čím víc nadšení cítíš, čím víc jsi pro věc zapálený/á, tím víc energie vzniká a tato energie k tobě přitahuje tvé přání.

   Je známé, že když jsme do nějakého plánu zapálení,  nezastaví nás žádné překážky.

   Důležité pocity pro úspěch v magii jsou tedy: nadšení, motivace, radost.

   Největší překážkou je strach.

Víra

   Uvádím ji až na třetím místě, ale je velice důležitá, možná by patřila spíš na místo první.

   Existují mistři, kteří dokážou ze vzduchu zhmotňovat předměty. Pokud bys měla 100% víru, že to je to možné a že to taky dokážeš, byla bys jednou z nich.

   Jak už jsem psala, máme neomezené schopnosti, ale bohužel v ně nevěříme.

   Víra znamená: "mám jistotu, že to vyjde" "dokážu to" "mám na to" apod.

   Pro magii je tedy důležité:

                                           věřit svým schopnostem

                                           věřit, že je to možné

                                           a často také věřit, že si to zasloužím

   Takže žádné "doufám", ale "vím" :-)

   Samozřejmě se to lehko řekne. Ale i víra se dá trénovat - například opakováním pozitivních vět a především rozvojem sebevědomí (důvěřovat sobě a svým schopnostem).

   Někteří lidé využívají víru ve "vyšší síly" (Boha/Bohyni, anděly,…). To samozřejmě také funguje. Když někdo opravdu věří, že to např. Bůh zařídí, tak se tak stane (ať už to ve skutečnosti zařídil skutečně bůh, nebo jeho vlastní podvědomí). Víra ve vyšší síly často pomůže "přebít" nedůvěru v síly vlastní.

   Je ale dobré vědět, že tyto "vyšší síly" jsou všude, i v nás, ne někde mimo v nebi na obláčku :-)

Shrnutí:

3 hesla pro úspěšné kouzlení:

"Vím, co chci."

"Jsem pro to zapálený/á."

"Věřím, že se to uskuteční."

 

Proč se mi kouzla nedaří? Co brání úspěšné magii?

q     Negativní myšlenky a přesvědčení

   Už jsem o nich psala. Často se nám přání nechce splnit nebo rituály nevycházejí, protože o té věci, kterou chceme, přemýšlíme negativně.

   Uvedu ještě nějaký příklad. Nějaká čarodějka bude provádět kouzla na lásku, bude chtít získat kluka, který se jí líbí. Nebude se jí ale dařit. To proto, že si ve skutečnosti třeba myslí něco jako:

No já vlastně nevím, jestli ho chci…sice se mi líbí, ale zase je takový a takový a dělá tohle a tohle…co když mě to s ním nebude bavit…stejně na opravdovou lásku nevěřím…kluci jsou potvory…ještě mi začne zahejbat…

   Hodně negativních názorů získáváme od ostatních lidí, od rodičů (tzv. rodinná hesla), z médií atd.  A často se nás drží plno let jako klíšťata, skrytě škodí a my o nich přitom ani nevíme.

   Důležité je si je uvědomit, uznat, že jsou k ničemu a "přeprogramovat" si mozek na myšlenky, které nám budou pomáhat.

   Obvykle se doporučuje opakovat si pozitivní věty, nejlépe ve stavu relaxace (výborné je to před spánkem, to na tom pak podvědomí pracuje celou noc). Hodně pomáhá představivost. Odprogramovat si mysl od negativních přesvědčení ale většinou vyžaduje určité úsilí a trpělivou práci.

q       Strach

   Strach je veliká brzda magie. Pokud máš z věci, kterou chceš získat, strach, je velice pravděpodobné, že neuspěješ.

   A také pozor na opačný účinek. Často se stává, že si k sobě přitahuješ to, čeho se bojíš. Proč?  Když si to rozebereš: Někdo se např. bojí, že ho srazí auto. Takže na to neustále myslí, přehrává si v mysli katastrofické scénáře, už se vidí v nemocnici. Kdykoliv na to pomyslí, cítí strach a nervozitu (silná emoce). A pak tomu postupně podvědomě začne věřit, že se to stane. Splnil všechny podmínky úspěšné magie, takže není divu, že se to uskuteční (na silnici je nervózní, nesoustředěný, přehlédne auto). Takhle praktikujeme černou magii sami na sobě...

   Léčení strachu by možná vydalo na pár stránek.

   Nejprve je dobré strach přijmout, přiznat si ho a prozkoumat - existuje speciální meditace, kdy si ho představíš před sebou, jak vypadá, a promluvíš si s ním. Pak ho pomocí představivosti a fantazie můžeš léčit (třeba mu posílat světlo, lásku,…).

   Také to chce uvědomit si, kdy začínáš přehrávat "katastrofické scénáře", zastavit se a "přehodit výhybku".

   Další technika je přehnat strach do extrému, až se stane směšný (pokud jsi četl/a Harryho Pottera, tak je to pěkně popsané u toho kouzla na bubáka Ridiculus).

   Pomáhá i technika, že se na ten pocit strachu soustředíš - jenom na něj - nepřemýšlíš okolo, jenom pozoruješ v těle ten pocit. Na chvíli se může vystupňovat, ale pak zmizí.

  Pro veliký strach a fóbie už je samozřejně vhodné použít nějakou terapii.

q       Nedůvěra v sebe

   Nedůvěra ve své schopnosti, ve svojí sílu také úspěšně sabotuje magické snahy.

   Někdo může být talentovaný, nadaný, ale nevěří si a jeho schopnosti se pak nemůžou projevit.

   Je důležité vědět, že magie vyžaduje i trénink, cvičení, pokusy a omyly…a trpělivost. Všechno nemusí jít hned. Může trvat nějakou dobu, než třeba odstraníš negativní myšlenky. Proto je hloupost cítit se hned neschopně po pár nezdařených pokusech.

   Je tedy důležité pěstovat důvěru v sebe, své schopnosti, svoji intuici.

q       Pocit, že si to nezasloužím

   Tohle je také častá překážka pro ty, kteří se nemají moc rádi. Většinou sabotuje přání lásky nebo bohatství.

   Tady je důležité pracovat na sebeúctě. Vůbec není sobecké mít se rád/a na prvním místě. Pokud někdo nemá rád sám sebe, těžko bude schopný mít doopravdy rád i druhé.

   Pozor také na negativní opačné přesvědčení "Zasloužím si to" - na sebetrestání. Tohle často přitahuje nešťastné události, neúspěch apod.

Techniky - co se hodí umět

Vizualizace (představivost)

   Tohle je základní technika nejen pro magii. Využívá se široce v psychologii a podobných oborech.

   Náš mozek nejlépe pracuje v obrazech, proto je účinné, když své myšlenky převedeš do obrazů. Čím víc fantazie, tím líp.

   Když tedy v magii pracuješ na nějakém přání, je dobré si jeho vyplnění co nejživěji přestavovat. Zapojit do toho co nejvíc smyslů a pocitů. Představit si, že už danou věc máš - jak vypadá, co s ní děláš, jak se cítíš, co říkáš ty nebo ostatní,…

   To celé je nejúčinnější provádět v relaxaci nebo, pokud už jsi o tom slyšela, ve stavu alfa. Stačí si pustit příjemnou hudbu, udělat atmosféru (svíčky, vůně atd.), uvolnit tělo i mysl (třeba počítat od 7 do 1 a představovat si u toho barvy duhy - od červené po fialovou) a pak si začít hrát s představivostí. Jak už jsem dříve psala, před spaním jsou podobné techniky obzvlášť účinné. Mozek na nich pracuje celou noc.

   Důležité pro tyhle postupy (stejně jako pro pozitivní věty) je použít přítomnost - jako že už to máš nebo že už se to stalo. Ne "někdy v budoucnu budu mít". To by si to taky mozek mohl vyložit jako nikdy.

   Vizualizace nabízí veliké možnosti. Pomocí představivosti můžeš i léčit na dálku.

   Pokud by tě to zajímalo víc, určitě doporučuji nastudovat si techniky ve stavu alfa (mozek se přeladí na pomalejší frekvenci a je mnohem schopnější a dokáže i neuvěřitelné věci :-) ). Známá je Silvova metoda. Dá se naučit i z knížky, ale z vlastní zkušenosti bych se přiklonila ke kurzu.    

Rozvoj intuice

   Rozhodně se vyplatí trénovat a zdokonalovat svoji intuici - vnitřní hlas. Pro magii (a nejen pro ni) je to neocenitelný nástroj.

  Takovými zesilovači nebo anténami intuice jsou třeba karty, kyvadlo apod. Tyto nástroje pomáhají rozluštit, co nám vnitřní hlas chce říct - samy o sobě kouzelné nejsou. Ten, kdo má výborně vyvinutou intuici, je vlastně ani nepotřebuje, protože správné řešení nebo odpověď "ví" sám.

   Tím ale nechci říct, že karty a kyvadla nejsou důležité - naopak. Málokdo má hned tak dobrou intuici, aby se bez "pomůcek" obešel. A například karty intuici výborně rozvíjí.